С дербито се затваря 12-ият кръг на efbet Лига

„Лудогорец” стъпи здраво на върха след петата си поредна победа в efbet Лига, предаде Gong.bg.  Тя обаче изключително важна, защото дойде срещу прекия конкурент за първото място - „Левски”. На стадион „Лудогорец Арена" момчетата на Станислав Генчев взеха сериозно психологическо преимущество пред гостите и надделяха с 2:0 след два съкрушителни удара в началото и края на мача.

В 16-та минута Мавис Чибота откри резултата, след като се възползва от колективна грешка на защитата на "сините" в наказателното поле и с прострелен удар от около 9-10 метра опъна безпощадно мрежата за 1:0. Второто попадение отбеляза Клаудиу Кешеру в 80-ата минута.

С този успех домакините увеличиха аванса си на върха на класирането на четири точки пред „сините", а съперникът им остава със същия точков актив пред третия - „Локомотив” Пловдив. Това беше осми успех в девет мача на разградчани под ръководството на Станислав Генчев във всички турнири и отборът продължава да лети под неговото ръководство.

Ето и съставите на двата отбора:

„Лудогорец”: Пламен Илиев, Антон Недялков, Георги Терзиев, Мавис Чибота, Жоржиньо, Драгош Григоре, Джордан Икоко, Стефан Баджи, Клаудиу Кешеру, Яцек Горалски, Марселиньо; Резерви: Хорхе Броун, Димо Бакалов, Дан Битон, Станислав Манолев, Абел Анисе, Козмин Моци, Вандерсон;

„Левски”: Милан Миятович, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Живко Миланов, Нуно Рейш, Хали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Филипе Нашименто, Паулиньо, Найджъл Робърта; Резерви: Николай Михайлов, Насиру Мохамед, Дени Алар, Янис Каргас, Франко Мазурек, Ивайло Найденов, Мартин Д. Петков.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.