Йордан Александров се окичи със среброто във финала на успоредка

България спечели втори медал на световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна.

След златото на земя, с което триумфира Еди Пенев вчера, днес Йордан Александров се окичи със среброто във финала на успоредка. Националът ни изигра блестящо трудното си съчетание, за което получи оценка от 14.233 точки.

С толкова съдиите оцениха и изпълнението на Расулжион Абдукхимов. Представителят на Узбекистан обаче има по-висока оценка за изпълнение 8.733 точки срещу 8.533 точки (заради пристъпване на финала на Йордан Александров), въпреки че българина има по-висока оценка за трудност 5.700 точки срещу 5.500 точки.

Злато за България на Световната купа по спортна гимнастика

Бронзовото отличие стана притежание на Джермайн Грюенберг (Нидерландия) - 14.066 точки.

Грешка в началото на съчетанието коства медала на вторият ни представител в този финал - Божидар Златанов. Състезателят на Сергей Стоянов получи за изиграването си оценка от 13.933 точки, която го остави на четвърата позиция.

Във финала на прескок Златанов също остана в подножието на подиума -  четвърти с 13.833 точки. Шампион с 14.799 точки стана бронзовият олимпийски медалист от Игрите в Токио, световен и европейски шампион Артур Давтян (Армения). Вторият ни участник в този финал Димитър Димитров нямаше ден и  не успя да изпълни и двата си прескока, допусна грешки, които го изпратиха та шестото място с резултат от  13.399 точки.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.