Мнения по темата сблъскаха адвокат Димитър Марковски и бившият шеф на столичния КАТ Тенчо Тенев

Как да спрем войната по пътищата? Мнения по темата в студиото на "Челюсти" сблъскаха адвокат Димитър Марковски и бившият шеф на столичния КАТ Тенчо Тенев. 

“Трябва да спрем да стимулираме това безобразие, което се случва по пътищата. Всеки един от нас има вина. Това е колективна безотговорност, но разбира се, най-сериозните укори трябва да са към отговорните институции за случващото се”, заяви адвокат Димитър Марковски.

Шефът на АПИ: Направих проверка, в участъка на Телиш 35% от камионите минават с превишена скорост

И изрази надежда това "загинало хубаво българско дете" (бел. ред. 12-годишната Сияна) да е последната жертва на войната на пътя. 

От своя страна Тенчо Тенев сподели, че бащата на Сияна - Николай Попов, когото той познава лично, е помагал на органите на реда да намалеят ПТП-тата на пътя. "Той беше плътно до нас в превенцията на подобни инциденти. Боядисвахме пешеходни пътеки заедно", припомни си бившият шеф на КАТ. 

Целия разговор гледайте във видеото.

Редактор: Станимира Шикова