Жители на града излизат срещу честите спирания на парното

Перничани на протест срещу „Топлофикация Перник”. Причината – слабото топлоподаване и честите спирания на парното в града.

Недоволни от сделката за ЧЕЗ излизат на протест пред Министерския съвет

Недоволните абонати твърдят, че през най-студените зимни дни системно са оставяне без отопление, а радиаторите им са студени. Протестът се организира в социалната мрежа Facebook.

В края на февруари авария на централния топлопровод остави без парно част от града. Миналата година подобна авария спря топлоподаването в Перник в най-студените дни, когато температурите паднаха до минус 20 градуса.

КЕВР с извънредна проверка срещу "Топлофикация-Перник"

Гражданите заявиха, че топлоподаването в града е почнало да се възстановява „лека-полека”, едва след като почнали протестите. Те казаха, че заради „Топлофикация” изразходват електроенергия, за да се отопляват.

„Откакто започна отоплителния сезон няма месец, в който да няма аварии по няколко пъти”, заяви протестираща. Те са недоволни, че плащат за услуга, която не ползват.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. 

 
tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking