"Червените дяволи" побеждават Шанхай с 1:0

Шинджи Кагава вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед и донесе победата над китайския Шенхуа с 1:0 в демонстративен мач игран в Шанхай. Димитър Бербатов не игра за "червените дяволи", а Дрогба и Анелка не взеха участие за домакините, които използваха повече резерви

Срещата започна добре за Юнайтед и в 22-ата минута другото ново попълнение на Юнайтед Ник Пауъл имаше пред себе си страхотна възможност да открие резултата, но пропусна сам срещу вратаря. В 42-ата минута китайците също бяха близо до попадение. Джоел Трифитс бе изведен срещу Линдегаард, но вратарят отрази.

Второто полувреме започна силно за Манчестър Юнайтед и в 48-ата минута Андерсон отправи силен удар от 25 метра, който обаче мина на сантиметри от страничната греда. Добрата игра на Юнайтед продължи и Кико Македа също имаше положение пред себе си.  В 56-ата минута той излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе париран и не се стигна до попадение във вратата на Шенхуа.В 68-ата минута обаче Юнайтед все пак откри. Бебе намери Кагава в аказателното поле и от 10-11 метра той реализира победния гол.

Съставът на Юнайтед: Линдегаард (46 Джонстън), Весели (71 Вермийл), Карик, Фърдинанд, Брейди, Валенсия (71 Лингард), Пауъл (46 Тъниклиф), Андерсон (71 Скоулс), Петручи (46 Бебе), Кагава, Македа (60 Ернандес).

В следващата си приятелска среща, Юнайтед ще има за съперник норвежкия Валеренга.  Двубоят е на 5 август в Осло, а три дни по-късно тимът на сър Алекс Фъргюсън се изправя срещу Барселона в Гьотеборг. Лятната подготовка на "червените дяволи" завършва с мач с Хановер на 11 август.