Шалке 04 продължава в ІІІ кръг на турнира за Купата на Германия.

Отборът на Шалке 04, който този сезон продължава битката на няколко фронта, продължава в ІІІ кръг на турнира за Купата на Германия. Кралскосините не срещнаха проблеми при домакинството си на втородивизионния Зандхаузен, след като се наложи с 3:0. Въпреки че бе работен ден, на стадион "Фелтинс Арена" дойдоха точно 52 970 зрители, които се израдваха на класиката срещу Зандхаузен. Старши-треньорът Хууб Стевенс даде почивка на някои от титулярите, които останаха резерви - Клаас-Ян Хунтелаар, Джеферсън Фарфан и Кириакос Пападопулус. Като титуляри пък започнаха националите Юлиан Дракслер, Кристоф Метцелдер и Джермейн Джоунс, а в предни позиции действаха Чиприан Марика и Ибрахим Афелай. Именно те двамата отбелязаха първите две попадения за Шалке. Афелай демонстрира много старание и добра игра, с която доказа, че много по-рано е трябвало да напусне Барселона. Холандският национал откри резултата в 11-та минута след асистенция на Марика, а румънецът, който също е национал на своята държава, удвои в 62-та минута, разписвайки се със задна ножица. Крайното 3:0 в полза на тима от Гелзенкирхен оформи Хунталаар, който се появи в игра през второто полувреме. Гостите от Зандхаузен действаха доста плахо срещу по-именития си съперник, рядко минаваха центъра и почти не застрашиха вратаря на домакините Тимо Хилдебранд. Носителят на трофея - Борусия Дортмунд, с лекота преодоля втория кръг на турнира за Купата на Германия, след като разбиха с 4:1 като гости Аален. Головете за жълто-черните реализираха Матс Хумелс, Марсел Шмелцер, Марио Гьотце и Юлиан Шийбер, докато почетното попадение за Аален бе дело на Михаел Клаус в 87-та минута. Всяко едно от попаденията на Дортмунд срещу Аален бе псрещнато с мощни освирквания на "Фелтинс Арена". В друга среща от втория кръг на турнира опашкарят в елита на Германия Аугсбург надви като гост водения от Павел Дочев тим на Пройсен Мюнстер с 1:0. Възпитаниците на Дочев - бивш треньор на българския ЦСКА, елиминираха сензационно Вердер Бремен в първия кръг. Втородивизионният Кьолн, който е един от големите в миналото отбори в Германия, се измъчи доста при визитата си на аматьорския Ворматиа Вормс. Козлите надделяха с 4:3 след изпълнение на дузпи, като в редовното време и продълженията резултатът бе 0:0. Купа на Германия, втори кръг, резултати: Аален - Борусия (Д) 1:4 Шалке 04 - Зандхаузен 3:0 Брауншвайг - Фрайбург 0:2 Пройсен Мюнстер - Аугсбург 0:1 Майнц 05 - Ауе 2:0 Хавелзе - Бохум 1:3 Берлинер АК 07 - Мюнхен 1860 0:3 Ворматиа Вормс - Кьолн 3:4 (след дузпи, в редовното време и продълженията 0:0)