Заради по-здравословния и активен начин на живот и по-късното пенсиониране, хората остават млади по-дълго

Старостта вече започва чак на 80 години, почти с 20 години по-късно, отколкото са смятали предишните поколения, предаде в. "Дейли мейл", цитиран от БТА, като се позовава на информация от британска анкета.

 

Заради по-здравословния и активен начин на живот и по-късното пенсиониране, както и по-доброто познаване на нуждите на възрастните, хората остават млади по-дълго.

 

Повече от една пета от анкетираните вярват, че докато не навърши 90 години, човек не е стар. Някои от признаците за остаряване са заспиването пред телевизора или докато четеш вестник, а също забравянето и пъшкането при ставане сутрин. Честото повтаряне "по мое време", предпочитането на удобството пред елегантността и следобедният сън също са сред първите десет показателя.

 

"Възприемането на старостта много се е променило. Преди време за стари смятаха хората, които са се пенсионирали. Сега обаче тази възраст много нарасна, защото и на 70 години водим активен живот. Пенсионерите вече не са хора, които по цял ден стоят във фотьойла и плетат или гледат телевизия", каза говорител на поръчалия анкетата сайт PayingTooMuch.

 

Пенсионерите вече се радват на свободата, пътуват, посвещават се на хобита. В много случаи животът им става по-активен и вълнуващ, отколкото когато са били млади.