Той е получил сърдечен арест

Ужасяваща новина покруси Италия и света на футбола. Капитанът на Фиорентина и национал на "скуадра адзура" Давиде Астори е починал в съня си в неделя рано сутринта в хотела в Удине, съобщи gong.bg.

Тялото му е намерено безжизнено в хотелската стая. Според лекарите на "виолетовите" причината за кончината на 31-годишния футболист е сърдечен арест.

Почина легендата на „Левски” - Цветан Веселинов–Меци

Играчите на Фиорентина се готвеха за мача с Удинезе на "Фриули" и бяха отседнали в "Ла ди Морет". Но заради неочакваната трагедия мачът е отложен за неопределена все още дата.

„С огромна мъка искаме да съобщим, че нашият капитан Давиде Астори почина тази сутрин. В тази ужасяваща и деликатна за семейството му ситуация, искаме да помолим най-вече за респект и да уважим мъката на най-близките му", пише в съобщението на сайта на Фиорентина. 

Почина бившият футболист на „Левски” Георги Марков

Новината за смъртта на 31-годишния футболист е истински шок за всички, защото до последно изглеждаше в цветущо здраве. Той оставя сами съпругата си Франческа Форети и 2-годишната им дъщеричка Витория. 

Легенди и фенове на „Левски” се простиха с Павел Панов на „Герена”

Заради кончината му беше отложен и мачът между Дженоа и Каляри. Той игра дълги години за състава на сардинците, откъдето именно премина във Фиорентина. За националния отбор на Италия има 14 мача и един гол. 

Още спортни новини четете в gong.bg

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. 

Редактор: