"Червените" победиха хърватите със страхотен гол на Евандро

ЦСКА победи "Осиек" минимално с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа, игран на стадион „Българска армия“ в столицата.

В 21-ата минута отбраната на „армейците“ при едно центриране остави непокрит Мирко Марич, който стреля с глава, но вратаря Черниаускас бе на мястото си и без проблем улови топката. Това бе първият точен удар към една от двете врати в мача и си остана единствен през първите 45 минути. Играта през тях бе равностойна, като и двата тима действаха твърде предпазливо.

"Левски" с тежка загуба в Ларнака (ВИДЕО)

След почивката ЦСКА в 53-ата минута оползотвори първата си възможност в мача – Евандро вкара красив гол с удар от въздуха извън наказателното поле. В 80-ата минута опасен удар на Марич с глава мина близо до страничния стълб на вратата на „армейците“. Две минути по-късно хърватите направиха нов пропуск – унгарецът Ласло Клайнхайслер след грешка в отбраната на „червените“ се озова на добра позиция и стреля, но топката се отби от страничната греда и излезе в аут. ЦСКА успя да запази крехкия си аванс преди реванша в Хърватия, а треньорът Люпко Петрович записа победа срещу отбора, в който стартира треньорската си кариера. Победителят от противопоставянето ЦСКА – "Осиек" ще играе в третия квалификационен кръг срещу украинския "Зоря Луганск" или черногорския "Будучност Подгорица".

ЦСКА - "ОСИЕК" 1:0