Това се случи в двубой от 5-ия кръг на първенството

„Лудогорец” победи „Локомотив” (Пловдив) с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на efbet Лига, съобщава gong.bg. Пловдивчани откриха резултата с попадение на Карагарен в 52-ата минута на срещата. Десет минути по-късно Янков възстанови равенството. В 79-ата минута Сантана простреля Луков с отличен удар. Елвис Ману направи резултата 3:1, след като излезе на чиста позиция и реализира. След тази победа шампионите заеха първото място в класирането на първенството с актив от 12 точки. „Локомотив” е на 5-ото място с 9 точки.

Локомотивци започнаха мобилизирано мача и направиха два сериозни пропуска. След грешки на Стефан Баджи на два пъти Лукас Салинас от „Локомотив” прати и при двата си опита топката встрани от вратата. Първо в 6-ата минута Баджи не успя да изнесе добре топката, тя беше открадната от Салинас, но ударът му мина встрани от вратата.

В 15-ата минута отново Баджи не се ориентира добре при изнасянето на топката и отново Салинас му отне, но ударът му мина над напречната греда. Малко преди това удар на Доминик Янков намери ръката на Алмейда в наказателното поле на „Локомотив”, но съдията прецени, че играта на бранителя на „смърфовете” е неволна.

Домакините отвърнаха с добро изпълнение на пряк свободен удар в 20-ата минута, но Кешеру прати топката в обсега на Луков, който изби авторитетно.

В 31-ата минута от нов пряк свободен удар в полза на „Лудогорец” получи възможност да тормози вратата на гостите. Чибота стреля, но топката намери стената изградена от играчите на гостите, Недялков стигна до нея и стреля, но топката мина встрани от вратата на Луков. Малко по-късно Илич имаше отлична възможност да реализира попадение за гостите, но Ренан отново демонстрира класа и изби в корнер.

В крайна сметка на почивката двата тима се оттеглиха в съблекалните при резултат 0:0.

В 52-ата минута Карагарен с далечен удар матира Стоянов, за да изведе отбора си напред в резултата. В 69-ата минута Бирсент Карагарен напредна и си освободи място за удар, но след него топката мина встрани от вратата. Малко по-късно Сисиньо центрира опасно към наказателното поле на „Локомотив”, но там нямаше кой да засече топката. Димитър Илиев изстреля добре топката в 75-ата минута на срещата към вратата на Стоянов, но тя премина малко встрани от нея.

Между 79-ата и 81-ата минута домакините направиха пълен обрат в двубоя. Първо в 79-ата минута с отличен удар Сантана направи резултата 2:1, а две минути по-късно Ману също наказа Луков и резултатът достигна до 3:1.

„Лудогорец” заслужи успеха и оглави класирането на efbet Лига.

„Лудогорец” - „Локомотив” (Пловдив)  3:1. Голмайстори: 0:1 Карагарен (52), 1:1 Доминик Янков (62), 2:1 Сантана (79), 3:1 Ману (81)

Съставите на двата отбора:

„Лудогорец”: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 30. Моци, 64. Доминик Янков, 7. Алекс Сантана, 13. Чибота, 17. Жоржиньо, 21. Григоре, 25. Баджи, 28. Кешеру

„Локомотив” (Пловдив) : 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 15. Илич, 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица

Съдия: Георги Давидов

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за информационния бюлетин на nova.bg ТУК, за да получавате най-важните новини от деня на електронната си поща.