Вижте какво трябва да сложим в нея
Писателят Николай Костов издаде книга за оцеляване. Самият той се подготвя за извънредни събития от 15 години. С началото на войната в Украйна изготвя план за действие, заедно със семейството си. Тъй като темата обаче е обширна, решава да напише инструкции.
„Човек трябва да е предварително подготвен - да има информация за това какво може да се случи и за какво се подготвя. И да направи подготовките в мирно време. Второто - човек никога не оцелява сам, а в група”, обяснява той.
З а извънредни събития - като земетресения, той препоръчва раница за оцеляване, която да съдържа най-ценните неща. Тя трябва да бъде разположена до входната врата, за да можем веднага да я вземем веднага при евакуация.
„В нея има документи, допълнителен телефон със заредена батерия, пари и лекарства. Раницата трябва да обезпечава храна и вода. Препоръчително е да има фолио, което предпазва от измръзване, както и въже, ако ни се наложи да си разпънем палатка”, каза Костов.
Какво още да сложим в раницата си за извънредни ситуации - гледайте във видеото.
Новините на NOVA - вече в Instagram, Twitter, Telegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.
Редактор: Георги ГеновПоследвайте ни