Това заяви Анатолий Йерема пред Николай Дойнов

На 24 февруари 2025 г. се навършват три години от началото на войната в Украйна. Каква е равносметката и на какви компромиси са готови украинците? Темта коментира журналистът Анатолий Йерема. С него в столицата на воюващата страна се срещнаха специалните пратеници на NOVA Николай Дойнов и операторът Росен Илиев.

Зеленски: Три години съпротива и признателност. Гордея се с Украйна!

„Всички са уморени. Нашите сънародници живеят три години в окопите и защитават Украйна. Прекарват голяма част от времето си в мазета и всяка нощ да се крият от бомбите”, признава Йерема.

По думите му в американската външна политика „нещо не е наред”. „Затова Европа трябва да възприема войната по друг начин. Не всички европейци разбират степента на угрозата от Русия. Ако не ги спрем тук, нямаме друг избор”, подчертава журналистът.
 

Йерема коментира и въпроса постижимо ли е връщането на "загубената земя"- четири източни области и Кримския полуостров на Украйна?  "Не вярвам в това, а именно на този етап, през 2025 година - те да бъдат върнати. Но Украйна никога няма да признае, че те са руски. Ето това е положението", подчерта той. 

Заедно с Източния фронт сега пред украинците се отваря и нов. От Запад. За американския президент Тръмп те носят вината за войната."Много хора го наричат предателство. Други го наричат фронт. Аз все пак имам малка надежда, че това е тактика, която аз не мога да разбера", заяви журналистът. 


Повече гледайте във видеата.

ВСИЧКО ЗА ОТБЕЛЯЗВАНЕТО НА ТРЕТАТА ГОДИШНИНА ОТ ВОЙНАТА В УКРАЙНА ВИЖТЕ ТУК