Магазините на ЦКС са в общини, където на практика това е цялата икономика, обясни доц. Огнян Боюклиев от БАН

Обявената бъдеща държавна верига „Магазин за хората” в партньорство с търговските обекти на Централния кооперативен съюз е на фаза учредителни документи, обяви министърът на земеделието Георги Тахов. Според доц. Огнян Боюклиев от „Института за икономически изследвания”в БАН, абсолютно нищо не е ясно по структурата им и нарече текущия процес „административна каша”.

Доц. Боюклиев подчерта в „Денят на живо”, че Централният кооперативен съюз е сложна структура и има 1500 магазина, които са собственост на кооперации. А тези магазини са в общини, където на практика това е икономиката. Според него и сега ЦКС има марка, към която има основни стоки на най-ниски цени.

„Магазин за хората”: Създават верига с български продукти от първа необходимост

Доц. Боюклиев коментира и динамиката на цените на земеделските стоки. Той отбеляза, че цената аа хляба не се е повлияла много от вдигнатото на 20% ДДС и подчерта, че хубавият, качествен хляб е скъп и това е нормално. Прогнозира, че за слънчогледа се очертава добра година и с олиото няма да има проблем. 

Редактор: Емил Йорданов