Темата коментира ръководителят на групата за обучение и председател на Експертния съвет по анестезиология и реанимация проф. Николай Младенов

Завърши обучението и на третата група за спешна помощ и реанимация във въздуха. Къде е България на световната карта по отношение на медицинските стандарти по въздушна помощ? Темата коментира в предаването „Пресечна точка” ръководителят на групата за обучение и председател на Експертния съвет по анестезиология и реанимация проф. Николай Младенов.

Медицински хеликоптер превози мъж с мозъчен кръвоизлив от Благоевград до София

Нещата вървят. Говорим за три машини, за три групи обучен персонал – Ямбол, Плевен, София”, заяви проф. Младенов. Той благодари на екипите, участвали в обученията.

Медицински хеликоптер превози от Монтана до София младеж в тежко състояние

Идеята е полека лека да се увеличава броят на специалистите, които ще работят. Предложили сме базисен курс на подготовка, като в последствие в Центъра за обучение на спешните екипи към Министерството на здравеопазването, с ръководител доктор Радев, да се провеждат допълнителни модули и по-този начин екипите ни да придобиват все по-голям опит в това, което правят”, обясни проф. Младенов.  

Трябва да си зададем сериозно въпросът как трябва да структурираме болниците, да гарантираме тяхното ниво, за да може хеликоптерът по най-добрият начин да превози пациента до там, където може да му се окаже медицинска помощ. Опитваме се да съградим тази структура”, каза проф. Младенов.

По отношение на инфраструктурата за площадките, там всичко върви.  Въздушните линейки идвали по график.

Повече гледайте във видеото.