За това съобщиха от областното ръководство на ГЕРБ...

Наети лица по програма за заетост в Опака работили в частен интерес на заместник-кмета на града Бахар Юсменов. За това съобщиха от областното ръководство на ГЕРБ.

Сигналът бил подаден в началото на месеца от жители на Опака. Те сигнализирали общинския председател на ГЕРБ в градчето Борислав Борисов и му се оплакали, че наети по програмите за заетост към общината са изпращани да работят на частен обект.


Борисов веднага уведомил Областна управа Търговище, а те алармирали в Бюрото по труда. От подразделението на Агенцията по заетостта веднага направили проверка и констатирали, че на 5 юли следобед двама работници са отклонени от определените им обекти и вместо това работят на къщата на зам.-кмета Юсменов. По-точно помагали за събарянето й.

\"Досега сме получавали и други подобни сигнали за злоупотреба с власт на длъжностни лица в общината, но не сме могли да ги докажем\" – каза Борисов и допълни: \"Опака от години се управлява от ДПС. По този начин се компрометират програмите за заетост, по които се предоставят средства за общините.\" От агенцията по заетостта пък казаха, че в такива случаи работодателите, наели хора по програмите за заетост, подлежат на санкции, ако променят обекта на работа на лицата и ги изпратят на друго място. /БГНЕС