Българинът отстъпи с 1:2 точки от казахстанец

Мартин Иванов отпадна от олимпийския турнир по джудо в категория до 66 килограма. Той загуби от казахстанеца Сергей Лим в среща от елиминационния кръг, след което неговият съперник отстъпи на японеца и световен шампион за 2011 година Ебинума Масаши в 1/8 финалите и не успя да изтегли българския състезател до репешажите.

Иванов получи наказателна точка след 1:58 минути игра, когато продължи със закъснение опита си да направи хватка. Само 16 секунди по-късно Лим успя да направи контраатака и наложи "сеои-наге", което му донесе още една точка. В последствие състезателят от Казахстан премина в защита, която намали разликата на 1:2 точки с реферско решение след 3:35 минути игра. Д края на двубоя, българският джудист не успя да изравни резултата, въпреки безспирните си атаки.