Българският шампион направи 1:1 с английския клуб

Лудогорец остави отново чудесни впечатления с играта си през този сезон. Българският шампион записа престижно равенство 1:1 срещу елитния английски тим Евертън. Приятелската среща бе играна в Ливърпул на стадион „Гудисън Парк” при закрити врата по желание на домакините.

Участие в мача за „карамелите” взеха всички основни футболисти на отбора, които финишираха на седмо място във Висшата лига през изминалия сезон. Резултатът бе открит в 43-та минута от дузпа, реализирана от Лейтън Бейнс. Английския национал бе точен след нарушение на Жуниор Кайсара срещу Виктор Аничебе.

През второто полувреме Евертън можеше да удвои преднината си. В 58-ата минута Никица Йелавич прехвърли Иван Чворович, но Владимир Гулдан изчисти от голлинията. Скоро след това обаче Лудогорец изравни. При заучено положение на корнер в 70-ата минута, топката стигна до бразилеца Марселиньо, който преодоля Тим Хауърд за 1:1.

В неделя, българите ще изиграят и втората си контрола на английска земя, като все още предстои да бъде уточнен съперника на тима.