Баварците спечелиха 1:0 с гол на Ариен Робен

Байерн сложи край на черната поредица от шест срещи без победа срещу Борусия Дортмунд в първенството и Купата на Германия, като спечели с 1:0 на четвъртфиналите за Купата на страната. С това баварците си отмъстиха за поражението 2:5 от Борусия на финала в турнира миналия сезон.

Единственият гол в мача вкара Ариен Робен в 43-тата минута. Той се разписа с хубав удар от дъгата пред наказателното поле. Това беше деветият гол на холандеца в последните 11 мача за Купата на Германия, в които Робен има и три асистенции.

През второто полувреме Дортмунд опита да отвърне, но не създаде почти нищо. Байерн пък пропусна няколко ситуации. Вратарят на Борусия Роман Вайденфелер спаси половин дузина положения, а Марио Гьотце веднъж изчисти от голлинията.

В крайна сметка Байерн е на полуфиналите, където се класираха още отборите на Фрайбург, Волфсбург и Щутгарт. Жребият е в неделя, а полуфиналите са на 16 и 17 април.