Българският състезател остана 15-ти в квалификацията на европейското

Георги Иванов завърши с 15-ти резултат в квалификацията на тласкането на гюле на европейското първенство в зала, домакин на което е шведския град Гьотеборг. В единствения си успешен опит българският състезател по лека атлетика прати уреда с тегло 7.260 kg на 19.52 метра. В останалите два кръга той не успя да се задържи в кръга и записа фалове. Така Иванов пропусна възможността да се бори за отличията, въпреки че през сезона имаше 20.59 m.

В квалификацията тази вечер бяха регистрирани само три опита над 20 м
етра – на Асмир Колашинац от Сърбия – 20.31 m, на Хамза Алич от Босна и Херцеговина – 20.05 m, и Ладислав Прашил от Чехия – 20.03 m. Сърбинът беше единственият атлет, който премина над квалификационната норма от 20.15 метра.

Представителят на домакините Никлъс Архениус бе атлетът, намерил място във финала, с най-слабо постижение – 19.73 метра. И в трите си състезания преди еврошампионата в зала Георги Иванов записа по-добри резултати от този на шведа. Националът ни започна сезона с личен рекорд от 20.59 m на турнир "Академик", след това стана държавен шампион с 20.12 m, а през уикенда се класира втори на балканското първенство с 19.78 m.