Сърбинът надделя с 6:3, 6:4

Новак Джокович защити титлата си в Пекин побеждавайки на финала изместилия го от №1 в света Рафаел Надал. Сърбинът надделя с 6:3, 6:4 и нанесе първа загуба на своя съперник на твърди кортове за сезона, след 26 поредни победи.

Ноле бе абсолютно безкомпромисен в сервис геймовете си и не даде нито една възможност на испанеца за пробив през целия мач. Успехът сложи край на трите последователни загуби от Надал и бе под номер 16 от общо 38 изиграни срещи в съперничеството между двамата.

Въпреки четвъртия пореден триумф в китайската столица, утре Джокович ще бъде официално изместен от Надал в лидерската позиция в световната ранглиста. Той обаче ще има възможност да си върне първото място в предстоящите три "Матсърс" турнира до края на годината.