Тя записа първата си победа срещу австралийката

Първата ни ракета в женския тенис Цветана Пиронкова постигна престижна победа във втория кръг на турнира в Ийстбърн. Тя отстрани Саманта Стосър с 2:0 сета (7:5, 7:6) и записа първата си победа сещу австралийката.

Пиронкова ще играе на осминафиналите срещу победителката от мача между Доминика Цибулкова или Луцие Шафаржова, а с успеха над Стосър си осигури 55 точки за световната ранглиста.

Двете тенисистки си размениха общо 11 пробива, но Пиронкова бе по-стабилна във важните моменти и в крайна сметка стигна до успеха след час и 35 минути игра, пише Gong.bg.

В първия сет Пиронкова на два пъти излизаше напред в резултата след пробив за 3:2 и за 5:4, но Стосър изравняваше. Българката успя да пробие за трети път за 6:5 гейма и при втората си възможност не пропусна да затвори сета при собствен сервис.

Вторият сет бе много оспорван, стигна се до тайбрек, в който Цветана Пиронкова показа по-здрави нерви от опитната австралийка и спечели мача.