Първа световна кибервойна вече е факт след кървавите атентати във Франция
Първа световна кибервойна вече е факт след кървавите атентати във Франция. „Анонимните” откриха нов фронт срещу „Ислямска държава” в мрежата. Голяма част от ударите на организацията се организират в интернет - бърза, лесна и евтина комуникация. Отново в мрежата е и основният канал, по който терористите набират бойците за своята армия. С две думи - хакерите имат ясни цели в мрежата.
"Анонимните” вече дадоха заявка за сериозен удар срещу радикалния ислям в мрежата. Те са силни, защото на практика всеки от нас може да е част от тяхната структура. Имат много симпатизанти, които просто им помагат. В един от сайтовете всеки от нас би могъл да изпрати адрес на уебсайт или акаунт в Twitter, който анонимната групировка "Гоустсек" ще провери.
"Гоустсек" е само едно от многобройните оръжия на световната хакерска общност. За една година порталът е получил почти 20 000 сигнала за сайтове и акаунти с елементи на радикален ислям. От групировката обясняват, че всеки сигнал се проверява и ако е необходимо, се блокира.
Човекът, чието лице не можем да видим, е известен в мрежата като "XRS ONE". Самостоятелен воин, събрал база данни от над 20 000 акаунта в Twitter. Заедно с „Анонимните” в началото на тази година разкри пред света 9000 "опасни" профила.
След кървавата серия атентати в Париж хакерите по света са обединени както никога досега. Евентуален удар на хакерите ще пресече основния канал за пропаганда и набиране на свежа сила в армията на „Ислямска държава”.
По време на последните избори повечето български държавни сайтове бяха хакнати. Подобно нападение е реална заплаха и за ислямистите.