Има моменти, когато трябва да се примириш или да замълчиш, добави той

Преговорите за прекратяване на войната между Русия и Украйна вървят добре. Това каза президентът на САЩ Доналд Тръмп пред репортери на борда на президентския самолет "Еър Форс Уан".

След 4 часа разговори САЩ-Русия: Тръмп настоява Путин "да се задвижи" за мир в Украйна

Има моменти, когато трябва да се примириш или да замълчиш, добави той. Изказването на Тръмп последва разговорите в петък между емисаря на американския президент за Близкия изток Стив Уиткоф, който участва активно и в преговорите относно Украйна, и президента на Русия Владимир Путин. Разговорите за търсене на мирно споразумение за Украйна между двамата са продължили над четири часа.

В същото време Киев отново настоя, че опити за постигане на мир от Русия няма. Володимир Зеленски посети детската площадка, която беше ударена от руска ракета миналата седмица. Бяха убити 20 души, сред които 9 деца. Русия твърди, че са атакували среща на западни съветници и са убили 85 военни.

Редактор: Цветина Петкова
Източник: Илиян Цвейн, БТА