По официални данни над 400 000 тона боклук се оползотворяват годишно

Пункт за безплатно събиране на опасни отпадъци организира Столичната община пред Инспектората. По негови данни над 400 000 тона боклук се оползотворяват годишно.

От Инспектората напомнят, че опасните отпадъци от домакинствата са живак, живакосъдържащи уреди, лакове и бои, домакински препарати и химикали, замърсени опаковки, както и стари лекарства.

Над 10 кг фасове събрани около „Свети Александър Невски“ по време на акция

От началото на годината в столицата са събрани 12 тона опасни отпадъци. Мобилният пункт ще сменя локацията си, за да подобри събирането, след което ще тръгне по различни райони на града.

Санкцията за изхвърляне на опасни отпадъци или изгаряне започва от над 5 000 евро и може да стигне над 25 000 евро.

Редактор: Ина Григорова
tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking