Отменен гол и неотсъдена дузпа предизвикаха гнева на пловдивчани

Шампионът "Лудогорец" спечели с 1:0 гостуването на "Ботев /Пд/" в мач от междинния 14-и кръг на "А" група. Дербито бе белязано от скандални решения на съдийската бригада начело с Таско Тасков, която не отсъди дузпа за Ботев при 0:0 и отмени гол на пловдивчани при 0:1.

След скучно първо полувреме домакините започнаха второто в търсене на попадение. Непохватна намеса на Франк Гела, който игра с ръка в наказателно поле на "Лудогорец", не донесе дузпа за Ботев, а в 69-та минута тимът от Разград откри резултата с автогол на Бобан Грънчаров.

Последва натиск на пловдивчани, които успяха да изравнят резултата малко преди края на редовното време. Голът на национала Иван Цветков обаче бе отменен заради засада, а повторенията показаха, че голмайсторът на "Ботев" е бил в чиста позиция.

Със спечелените три точки "Лудогорец" запази първото си място във временното класиране с актив от 35 точки. В останалите срещи, които започнаха в 14:30 ч., се получиха следните резултати:

Пирин /Гд/ - ЦСКА  0:3

Локомотив /Сф/ - Литекс  0:2

Черно море - Миньор  2:0

Монтана - Ботев /Вр/  0:0