Канарчетата се завърнаха на трета позиция в класирането

"Ботев" Пловдив победи ЦСКА с 2:1 в мач от 20-ия кръг на "А" група. Срещата на стадион "Христо Ботев" започна по отличен начин за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа още в 10-aта минута.

Цветков не сбърка и откри резултата в полза на "Ботев". След гола "армейците" стегнаха редиците си, като започнаха да създават повече опасни положения. До края на полувремето обаче гол не беше отбелязан.

Две минути след началото на втората част Ивайло Чочев изравни резултата. В 70-ата минута "Ботев" Пловдив отново поведе. След слаба намеса на Черни Мариан Огнянов успя да отбележи за 2:1 в полза на тима на Станимир Стоилов.

С победата си "канарчетата" отново се върнаха на третото място с 37 точки, а ЦСКА падна до пета позиция с актив от 35.