Любомир Димитров се класира на второ място в дисциплината борба класически стил

Българинът Любомир Димитров спечели сребърен медал на европейското първенство по борба класически стил във Вантаа (Финландия), информира БТА.

Във финала при най-тежките - до 130 кг националът отстъпи с технически туш - 0:9 точки пред Реза Каялп (Турция), трети от олимпийските игри в Лондон'2012, европейски шампион за 2013-а и втори от световното първенство през миналата година.

Преди това Александър Костадинов донесе втора европейска титла за борците ни от Финландия, като във финала при 59-килограмовите прегази с технически туш Виктор Чобану - 11:0 точки.

Така до момента българските борци са спечелили общо 9 медала в трите стила, а утре е последният ден на шампионата.

Утре, 6 април, от Финландия се прибира Станка Златева. Европейската шампионка, която спечели шеста титла в кариерата си от първенства на континента, пристига с полет с 8,45 часа от Истанбул.