Севиля преодоля дефицита си след 0:1 в Португалия, за да отстрани Порто, след като разгроми „драконите” пред собствена публика с 4:1.

Иван Ратикич с точно изпълнена дузпа даде началото на головата серия на севилци, а в средата на първата част с много техничен удар Витоло удвои преднината им. Гостите още не се бяха отърсили от шока, когато Бака получи достатъчно простронство в наказателното поле и донесе класически аванс на испанците.

Десет минути след почивката изглеждаше, че интригата ще се върне, когато Коке бе изгонен с втори жълт картон, но вместо това резервата Кевин Гамейро вкара четвърти гол, възползвайки се от недобра игра на вратаря на Порто Фабиано. Почетното попадение за португалците реализира Рикардо Куарешма в заключителните секунди, но вече бе прекалено късно.