„Моряците” записаха първа победа за сезона в дебюта на новия треньор Никола Спасов

Черно море надигра с класическото 3:0 Локомотив Пловдив в 6-я кръг на родното първенство. Така "моряците" записаха първа победа за сезона в А група. В дебюта на новия треньор Никола Спасов варненци успяха да победят пловдивчани и след две равенства и три загуби, стигнаха до победата.

Симеон Райков на два пъти в 56-ата и 63-ата минута и Георги Божилов в 43-ата минута донесоха успеха за домакините.

Локомотив Пловдив пък инкасира поражение, след равенството с Марек в миналия кръг и остава с актив от победа, три равенства и вече две загуби. Така Черно море увеличи актива си на 5 точки, а Локомотив Пловдив остава с 6 точки.