Това каза той след спечелването на 4-та поредна титла от шампионата по волейбол на България

"Най-важното при нас, което другите отбори нямат, е колективът. Ние сме като фамилия". Това каза капитанът на „Марек Юнион Ивкони” Гьорги Гьоргиев след спечелването на 4-та поредна титла от шампионата по волейбол на България.

Дупничани успяха да надделеят над „Добруджа” във финала на първенството с 3:2 победи, като победиха в решаващия мач след тайбрек, съобщи БГНЕС.

"Когато аз дойдох в този отбор, треньорът, мениджърът и аз вярвахме, че можем да направим „Марек” шампион. Треньорът успя да вкара в нас преди 4-5 години шампионски манталитет. В предишните години биехме с добра игра. През тази по-опитните състезатели и треньорът успяхме да вкараме този шампионски манталитет в по-младите. Спечелихме титлата не толкова с добра игра, а с шампионски манталитет. Играхме 16 мача с тайбрек, от тях спечелихме 13. Сезонът беше много тежък физически и психически. Без шампионски манталитет и със страх от победа, няма как да спечелиш титлата", допълни капитанът на „Марек”.