"Орлите" победиха "Септември" в София

"Лудогорец" постигна комфортна победа с 3:0 в сблъсъка със "Септември" от осминафиналната фаза на Купата на България. Головете за „орлите“ отбелязаха Козмин Моци, Якуб Швиерчок и Мавис Чибота. По този начин момчетата на Станислав Генчев ще чакат спокойно жребия за четвъртфиналната фаза на турнира, превръщайки се в третия сигурен участник в следващата фаза. Във вторник напред в турнира продължиха "Ботев" (Пловдив) и ЦСКА 1948.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Разградчани поведоха още в 9-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до Стефан Баджи. Той върна назад за Светослав Дяков, капитанът центрира, а за Козмин Моци не бе проблем от близо да открие резултата.

В 13-минута Шверчок бе изведен сам срещу вратаря, но Галев се намеси добре и улови. Шест минути след това "Лудогорец" направи 2:0. Георги Русев се засуети в средата на терена, Стефан Баджи отне топката и веднага изведе Шверчок. Полякът нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел не остави шансове на Галев.

"Лудогорец" получи наградата за отбор на месеца

В 24-ата минута Септември най-после погледна към вратата на Ренан. Стефан Гаврилов би мощно, но намери целта. Последва още едно добро положение за Гаврилов, като този път бразилският страж спаси виртуозно.

В 33-ата минута "Лудогорец" бе близо до трето попадение. Шверчок стреля силно, Галев изби, но право на крака на Сисиньо. Бразилецът обаче не уцели вратата. Пет минути след това Септември бе много близо до гола. Шверчок загуби в центъра на терена, Спас Георгиев пое, напредна и би мощно, Ренан обаче спаси, а топката се удари в гредата и събори снега от вратата.

В 42-ата минута Дяков също пробва късмета си с удар от около 20 метра, но Галев бе на мястото си. Втората част започна с натиск на "Лудогорец", но „орлите“ отиграваха видимо несериозно.

Така в 55-ата минута Владимир Николов може да намали резултата, но от един метър би в гредата. Секунди по-късно всичко в срещата приключи. Иван Стоянов фаулира Сисиньо в наказателното поле и реферът Георги Николов посочи дузпа. Зад топката застана Мавис Чибота, който не сбърка – 3:0!

До края на мача пред вратата на Галев се разрази истинска буря, но пропуски направиха Шверчок, Битон и Чибота.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Козмин Моци (10')
0:2 Якуб Шверчок (18')
0:3 Мавис Чибота (56') - дузпа

СЕПТЕМВРИЮлиян Попев (63 - Васил Попов), Александър Башлиев, Стилиян Николов, Мариян Иванов, Спас Георгиев, Стефан Гаврилов, Георги Русев (70 -Павел Петков), Иван Стоянов, Владимир Николов, Борис Галчев, Валентин Галев

ЛУДОГОРЕЦРенан дос Сантос, Станислав Манолев, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев (69 - Драгош Григоре), Стефан Баджи (60 - Марселиньо), Светослав Дяков, Димо Бакалов, Дан Битон, Мавис Чибота, Якуб Шверчок.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook