
Снимка: gettyimages
Вероятната причина са обвиненията, че е плагиатствала в докторската си работа
Министърката на семейните въпроси на Германия Франциска Гифи подаде оставка днес. Вероятната причина за тази изненадваща стъпка са обвиненията, че е плагиатствала в докторската си работа.
Докторската работа на Гифи е защитена в Свободния университет в Берлин. При автоматична проверка за плагиатство, на каквато от години се подлагат дисертациите на политици, са се били открити абзаци със сходни формулировки в други трудове.
Проверката тече от ноември миналата година и още в началото ѝ Гифи заяви, че ако се появят съмнения и неточности, тя ще подаде оставка. Още тогава министърката се отказа от докторската си титла.
Днес сутринта по време на заседание на кабинета в Берлин Гифи е подала оставката си, обяви самата тя.
Дисертацията ѝ е писана през 2010 година. Проверката не е установила драстични прегрешения и затова приключи само с мъмрене, а университетът ѝ позволи да запази титлата си.
Заради големия отзвук в социалните мрежи проверката започна отново и тогава Гифи се отказа от титлата.
Редактор: Тони ГосподиновПоследвайте ни