„Албиселесте” надви „лалетата” след истинска футболна драма в Катар

Аржентина е вторият полуфиналист на Световното първенство в Катар. „Албиселесте” заслужи мястото си сред най-добрите четири отбора на планетата след истинска футболна драма на стадион „Лусаил Айконик".

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

В 35-ата минута Науел Молина откри резултата, а в 73-ата минута звездата на тима Лео Меси удвои от дузпа. В 83-ата минута нидерландецът Вут Вегхорст намали изоставането на „лалетата”. Нападателят се превърна в истински герой за своя тим, след като изравни в 11-ата минута на добавеното време.

Последваха две продължения от по 15 минути, в които двата тима отново не успяха да се надиграят. Така крайният победител бе определен с дузпи, където Аржентина триумфира с краен резултат 6:5.

На полуфинала Аржентина ще се изправи срещу Хърватия, които по-рано днес отстраниха Бразилия.