Маринела Нинева грабна с 2.46:08 ч. държавната титла в най-дългата лекоатлетическа дисциплина с победата си на Маратон Варна. При мъжете национален шампион е Исмаил Сенанджи, който финишира четвърти за 2.29:03 ч., но пред него бяха само кенийци.

Кенийци доминираха и в полумаратона, като съперничеството до последния момент между Кенеди Роно и Алберт Тонуи допринесе за отличните резултати. В крайна сметка само Роно изпревари само с една секунда Тонуи за да финишира за 1.04:46 ч. При жените в тази дистанция победителката също е от Кения - Ребека Чепквмой с 1.19:03 ч.

Осмото издание на надпреварата отново бе с приоритет стимулирането на българското участие.

Тази година Маратон Врана посрещна участниците с ново трасе. След старта бегачите се отправиха по централната пешеходна зона към главния вход в Морската градина, а после се включваха за кратко по пътя Варна – Златни пясъци.

Рекорден бе броят на участниците, стартираха над 1000 бегачи, сред които атлети от Германия, Румъния, Англия, водещите в дисциплината африкански нации и др. Големият брой желаещи да стартират наложи организаторите да осигурят допълнителни стартови номера.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Източник: БГНЕС