Българският шампион се бори за влизане в групите на Лига Европа

Нидерландският колос "Аякс" победи с 4:1 българския шампион "Лудогорец" в първия плейофен мач между двата отбора в спор за влизане в групите на Лига Европа.

На „Хювефарма Арена“ голямата звезда на „синовете на Господ“ Мохамед Кудус се разписа три пъти във вратата на разградчани, а Брайън Броби вкара четвъртото попадение за тима от Ниската земя. Оливие Вердон пък беше точният футболист в срещата за „зелените“ в 70-ата минута от дузпа, за да оформи крайното 1:4 в Разград, пише gong.bg.

Уникален гол в последната минута остави живи мечтите на „Левски” за групите на Лигата на конференциите

Реваншът между двата тима на „Йохан Кройф Арена“ е следващия четвъртък, 31 август, а "Аякс" влиза с три чисти гола преднина в срещата. Ако се стигне до отпадане на „орлите“ след тази елиминация, то отборът, воден от Ивайло Петев, ще продължи през есента участието си в Европа в Лигата на конференциите.