Коментар на политолозите проф. Мария Пиргова и Цветанка Андреева
Ще се случи ли заканата на Бойко Борисов партиите да се преброят?
Кой, ако не ГЕРБ и „ДПС-Ново начало” биха имали електорален интерес от евентуален предсрочен вот?
Социолозите изглеждат прави в прогнозите си, че при избори сега ГЕРБ ще запазят водещата си позиция, а Делян Пеевски би изпреварил Василев, Мирчев и Атанасов заставайки на второ място в електоралния чарт.
Макар да събират гражданска подкрепа в протестите срещу ареста на варненския кмет, „Продължаване промяната” изглеждат нестабилни, въпреки че засега са в екип с „Демократична България”.
Има ли логика обаче управляващите, които не са застрашени от опозицията, да се откажат от властта доброволно?
Вместо това, овладявайки цени и инфлация преди замяната на левовете с евро, биха могли да докажат на обществото, че работят за хората, както ежедневно ги съветва Пеевски.
Пълният мандат на правителството в подобна ситуация изглежда реалистичен ако сами не попречат на стабилността си.
Макар да заплаши опозицията с избори, Борисов не изглежда да върви в подобна посока.
Сега, когато прие средствата по Плана за възстановяване и устойчивост са спасени, нищо, че черната пантера все още се издирва.
Тези и още теми коментират политолозите проф. Мария Пиргова и Цветанка Андреева в предаването "Челюсти с Диана Найденова".
Последвайте ни