Каталунците спечелиха 3:2 у дома, реваншът е след седмица.

Барселона победи Реал Мадрид в първия финал за Суперкупата на Испания. Каталунците спечелиха 3:2 у дома. И петте гола на "Ноу Камп" паднаха след паузата.

Каталунците обаче трябваше да обръщат резултата, след като Кристиано Роналдо откри резултата в началото на второто полувреме.

Барса обаче изравни мигновено с гол на Педро, при който обаче останаха сериозни съмнения за засада. След това пък Меси изведе каталунците напред, след като Иниеста бе спънат за дузпа.  Последния гол бе дело на Шави в 78-та минута след нова асистенция на Иниеста.

Пет минути преди края на мача Меси направи уникален пропуск, а секунди по-късно Виктор Валдес направи фатална грешка, подари топката на Анхел ди Мария и аржентинецът намали резултата на 2:3.