Националите удържаха на европейския вицешампион

Националният отбор по футбол на България стартира световните квалификации с домакинско равенство 2:2 срещу Италия. Мъчът се игра в София пред около 15 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски”. България поведе в резултата в 30-та минута чрез Станислав Манолев. Негов удар от около 30 метра направи вратаря на Италия Джанлуиджи Буфон безпомощен. Седем минути по-късно Освалдо изравни, възползвайки се от подаване на Маркизио.

В 39-та минута, след пробив на Дзакерини, се стигна до удар на Освалдо и рикошет в тялото на бранителя Иван Иванов, който подведе българрския вратар и гостите направиха пълен обрат. През второто полувреме отборът на България бе по-активния и в 66-та минута резервата Илиян Мицански намери непокрит в наказателното поле на Италия Георги Миланов, който направи резултата 2:2.

Ето и останалите резултати от групата на България, както и класиреното след тях: