Минималното 1:0 донесе три точки на трикольорите. Така те водят в групата

България спечели първата си победа в световните квалификации. Лъвовете надиграха Армения с минималното 1:0 пред около 15 хиляди на националния стадион „Васил Левски”.

Успехът обаче съвсем не дойде лесно. Нашите затрудняваха гостите предимно след корнери, а арменците разчитаха на преса и повече агресия. Единственото попадение падна в края на първото полувреме. Отлична българска атака отляво завърши с пас на капитана Ивелин Попов към Станислав Манолов, който от два метра я прати в мрежата.

През втората част нервите и напрежението взеха връх, а кулминацията настъпи в 71-вата минута , когато футболисти на двата отбора се сдърпаха, а Пицели с директен червен картон и Светослав Дяков с втори жълт напуснаха преждевременно играта.

Малко по-късно и Газарян бе изгонен и арменците завършиха мача с девет души. В даденото продължение резервата Димитър Рангелов не успя сам срещу вратаря да направи победата ни по-убедителна, но и минималното 1:0 донесе три точки на трикольорите. Така с четири точки от две срещи те водят в групата.