Шампионът на България отстъпи с 1:3 от варненци

"Черно море" се представи великолепно и победи шампиона "Лудогорец" с 3:1 в мач от съботната програма на "А" група, който се игра на стадион "Тича" във Варна.

След перфектна атака на варненци в 21-вата минута, Георги Илиев изведе Божилов сам срещу вратаря на "Лудогорец", а нападателят на "моряците" прати токата във врата на гостите за 1:0.

В 45-а минута на срещата, Александър Александров прати топката във вратата на гостите, но голът беше отменен, заради засада. Георги Божилов вкара втория си гол в мача, когато засече центриране в 54-та минута, а в 71-ва минута Даниел Георгиев се разписа за 3:0.

"Орлите" все пак вкараха почетен гол в 80-а минута чрез Фабио Ешпиньо, който се разписа от пряк свободен удар. Това бе първо поражение за "Лудогорец" във футболния ни елит под ръководството на Стойчо Стоев.

В другия мач, който се игра днес, "Славия" победи "Пирин" Гоце Делчев в "Овча Купел" с 3:0 след два гола на Атанас Курдов и попадение от дузпа на Галин Иванов.