Всеки път ни спираха с фаул, недоволен е мениджърът на "Арсенал"

Мениджърът на "Арсенал" Арсен Венгер вярва, че изравнителният гол на "Евертън" вчера е бил нередовен. Жерард Деулофеу спечели точка за карамелите от визитата им на „Емиратс“, разписвайки се за 1:1 в края.

Домакините поведоха в 80-ата минута чрез Месют Йозил, но наетият от Барселона Деулофеу вкара няколко минути по-късно.

„Мисля, че той беше в засада, а Лукаку направи нарушение, но реферът не отсъди нищо, оплака се Венгер. "Кошчелни можеше да посрещне центрирането и да изчисти с глава, но не успя, защото Лукаку бе вдигнал високо крака си. Разбира се, това не означава, че трябва да допуснем гол така лесно. Но нека поздравим и Деулофеу, защото изпълнението му бе страхотно“.

„Смятам, че всеки път, когато опитвахме да наложим натиск, те ни спираха с нарушения“, оплака се допълнително Венгер.

"Арсенал" е на пет точки пред втория "Ливърпул" на върха в класирането.