Наложи се срещата в Истанбул да бъде доиграна в друг ден заради силен снеговалеж

Отборът на „Галатасарай” постигна изключително важна победа срещу италианския шампион „Ювентус” в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига. Турският тим спечели с минимален резултат 1:0 след гол на Уесли Снайдер в 85-ата минута.

Срещата трябваше да бъде доиграна, след като поради силен снеговалеж в Истанбул във вторник вечерта се наложи тя да бъде прекъсната в 31-вата минута.

С победата „Галатасарай” успя да измести „старата госпожа” от второто място в групата и заедно с „Реал” Мадрид ще участва на 1/8 финалите в Шампионската лига. „Ювентус” ще трябва да продължи в турнира Лига Европа.

В същото време стана ясно кои са и останалите шест отбора, които се класират за елиминационната фаза на турнира. Това са „Манчестър Юнайтед” и „Байер” Леверкузен, които постигнаха победи с по 1:0 срещу „Шахтьор” Донецк и „Реал” Сосиедад, „Байерн” Мюнхен, „Манчестър Сити”, ПСЖ и „Олимпиакос”.

Останалите осминафиналисти ще станат ясни след мачовете в сряда вечер.