Кои са останалите, които преминаха във втория кръг при мъжете

Новак Джокович започна успешно защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи словака Лукаш Лацко с 6:3, 7:6, 6:1 в първия си мач на турнира.

Световният №2 бе пределно концентриран и солиден на свой сервис, за да стигне до чиста победа за 1 час и 50 минути. "Доволен съм от концентрацията си, бях подготвен за този мач. Физически се чувствам отлично и съм изключително мотивиран да покажа най-доброто от себе си", сподели четирикратният шампион в Мелбърн, след първия си мач под ръководството на Борис Бекер.

Следващият противник на Джокович е словенецът Леонардо Майер, като това ще е първи сблъсък между двамата.

Иначе в първия ден на Australian Open 2014 фаворитите почти нямаха проблеми, а единственото голямо изключение бе Йержи Янович, който загуби първите си два сета срещу 19-годишния австралиец Джордан Томпсън. Въпреки усилият на младежа полският тенисист достигна до пълен обрат след успех с 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1.

В останалите мачове от днес, включващи тенисисти от Топ 30, изненадите липсваха и единствената загуба на фаворит бе причинена от травма, след като Томи Хаас бе принуден да прекрати участието си в турнира, изоставайки с 5:7, 2:5 срещу Гийермо Гарсия Лопес.

Давид Ферер се наложи с 6:3, 6:4, 6:4 над Алехандро Гонсалес, докато Томаш Бердих надигра Алесандър Недовесов с 6:3, 6:4, 6:3. Втората ракета на Швейцария Станислас Вавринка прекара само сет и половина на корта, след като Андрей Голубьов се отказа зарати контузия при изоставане от 4:6, 1:6. С победи започнаха още Ернест Гулбис, Ришар Гаске и Михаил Южни.