Жените пък се класираха на 9-о място в същата дисциплина на Европейското в Чехия

Мъжкият ни отбор по биатлон в състав Васил Чорбаджиев, Димитър Герджиков, Мирослав Кенанов, Иван Златев се класираха на седмо място в щафетното бягане на Европейското първенство в Нове Место, Чехия.

Те завъртяха общо три наказателни обиколки и използваха 12 допълнителни патрона. Първи станаха биатлонистите на Австрия, следвани от щафетите на Норвегия и Германия, информира БТА.

Женският ни отбор пък се класира на девето място в щафетното бягане. Българките направиха общо 10 пропуска на стрелбището, плюс 18 допълнителни патрона.

Победител в състезанието стана отборът на Беларус, който имаше само две наказателни обиколки и използва 11 допълнителни патрона. На второ място в щафетата при жените се нареди Германия, следвана от Норвегия.