Марко Ройс вкара и двата гола, а испанците изпуснаха дузпа

Борусия Дортмунд буквално съсипа Реал Мадрид в четвъртфинала реванш от Шампионската лига, но спечели само с 2:0 и отпадна с общ резултат 2:3. Съвсем малко не достигна на немския тим, да доведе срещата до продължения, след като преди седмица Реал спечели с 3:0 у дома.

Мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, ако Анхел ди Мария не бе пропуснал дузпа в самото начало на мача. След това Борусия се активизира и след две нелепи грешки на Пепе и Ияраменди Марко Ройс вкара два гола.

На Борусия трябваше само един гол, за да се направи общия резултат 3:3. И домакините имаха един куп отлични положения да го вкарат, но Хейнрих Мхитарян направи три уникални пропуска.

Така до голяма степен се повтори развоя от миналата година, когато Реал победи с 2:0 Борусия на реванша, но не можа да се класира напред, след загубата 1:4 в първата среща.

За Реал това е четвърти пореден полуфинал в турнира, но в предишните три кралския клуб отпадна и не стигна до финала.