Андре Шюрле и Демба Ба вкараха головете за успеха срещу ПСЖ

Жозе Моуриньо запази рекорда си никога да не е отпадал на четвъртфинал в Шампионската лига, след като неговият Челси победи 2:0 Пари Сен Жермен у дома и се класира на полуфиналите.

Общият резултат от двата мача е 3:3, но Челси продължава благодарение на гола на чужд терен, който вкара преди седмица.

Лондончани имаха преимущество през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс, реализиран от Андре Шюрле. Той се появи като смяна на мястото на получилия контузия Еден Азар.

Веднага след паузата "сините" натиснаха и бяха близо до втори гол, но в рамките на три минути уцелиха два пъти напречната греда чрез Шюрле и Оскар.

В 87-мата минута Челси все пак успя да реализира така желания втори гол чрез Демба Ба, който бе най-съобразителен в наказателното поле при един рикошет. За да бъде драмата пълна, в добавеното време Петер Чех спаси изключително прецизен удар на Маркиньос.