Нашите момчета победиха Турция с 3:1

Българският национален отбор по волейбол ще играе на полуфинал на Европейските игри в Баку, предаде БГНЕС.

Нашите момчета победиха Турция на 1/4-финал с 3:1 (24:26, 25:19, 25:17, 25:20) пред около 2500 зрители в Кристалната зала. "Лъвовете" загубиха първия гейм с 24:26, след което наложиха пълна доминация над южните ни съседи и направиха страхотен обрат. В 4-ия гейм "трикольорите" имаха аванс от 5 точки при второто техническо прекъсване (16:11), но турците успяха да се върнат в срещата и да стигнат до равенство при 17:17. В минутите до края главно действащо лице бе центърът Николай Николов, който направи две ключови единични блокади. Избраниците на Николай Желязков отново взеха нещата в свои ръце и затвориха мача с 3:1 след 25:20 в тази част.

Много силен двубой за представителния ни тим изигра капитанът Тодор Алексиев, който реализира 18 точки (72% позитивно, 44% отлично посрещане, 47% в атака). Валентин Братоев и Николай Николов пък добавиха по 13 точки за успеха. Светослав Гоцев и Велизар Чернокожев завършиха с по 8. Диагоналът Жани Желязков, който се включи много добре от резервната скамейка в края на четвъртия гейм, приключи с 5 точки.

За Турция по 9 точки реализираха Уфук Миничи, Ахмет Точоглу и Селчук Кешкин.

Така на 1/2-финал България ще играе срещу Полша, който по-рано днес надигра Словакия с 3:0. Победата бе шеста подред за поляците, които все още нямат загуба в азербайджанската столица. Полуфиналът България – Полша е в петък, а точният час предстои да бъде уточнен.