Победителят от мача Джокович - Циципас ще срещне Григор в битка за място на финала

Григор Димитров се класира за полуфиналите на силния тенис турнир от сериите "Мастърс 1000" в Париж, след като надигра повече от убедително Кристиан Гарин с 6-2, 7-5 за около час  и 40 минути игра.

В другия четвъртфинал световният номер 1 Новак Джокович не срещна никаква съпротива срещу Стефанос Циципас, побеждавайки с 6:1, 6:2 за по-малко от час игра.

ВИЖТЕ СНИМКИ ТУК

Снимка: ATP Tour

Григор започна много уверено мача, реализирайки пробив още в първия сервис гейм на чилиеца.

Гарин е шампион от младежкия „Ролан Гарос” през 2013 г., побеждавайки на финала Александър Зверев. Той е и най-младият чилиец, записвал победа в професионалния тур едва на 16 години и 8 месеца, когато побеждава Душан Лайович.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.