Отборът ни не успя да надвие Канада

Женският национален отбор отпадна от Световното първенство по волейбол. Нашите загубиха за четвърти пореден път- този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25).

В първия гейм почти през цялото време водиха канадките. Единствената преднина успяхме да постигнем при 18:17.  Във втората част показахме характер. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме предимство. Стигнахме до два геймбола при 24:23, но и двата ги пропуснахме.

Най-резултатна бе Елица Атанасийевич с 18 точки, с 16 точки приключи Мирослава Паскова. За съперника Кийра Ван Райк записа 22 точки, с 19 точки завърши Алекса Грей.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Източник: БГНЕС