По думите му дори да бе съставено правителство, то е щяло да бъде слабо и непопулярно

От 2013 г. досега това ще бъде седмото служебно правителство. Това значи, че на година и три месеца средно има по едно. А това произтича от кризата, причинена от корпоративно-авторитарно-олигархичния модел, който се създаде през последните 10 години. Има сблъсък и опит на новите сили да променят модела на управление. Това заяви за "Твоят ден" доц. Милен Любенов.

По думите му дори да бе съставено правитеслство, то е щяло да бъде слабо и непопулярно. "Щеше да събере формации, които са били врагове или да прозре задкулисие. Затова партиите избраха да отидем на поредните избори. Определено има трансформация на партийната система с нови субекти, но виждаме и опит за завръщане на други. Това е двустранен процес, който продължава години наред", подчерта той. 

Ще променят ли новите избори политическата обстановка у нас

Според гл. ас. Ирена Тодорова, за да се инициира някаква промяна, то тя трябва да започне от вътрешнопартийното пространство. "Оптимист съм, защото виждам, че има трансформация в политическата ни система. Има нови поколения в политиката, самата тя се променя, както и политическите ценности. Връщаме се в нормалното русло - имаме нова опозиция на ГЕРБ - ПП и гравитиращите около нея. Виждаме нови центрове на власт - дясноконсервативни и ляволиберални. С изборите ситуацията няма да се промени радикално, но не бива да се отчайваме", смята тя. 

Според нея трябва да бъде омекотен тонът между политическите субекти и да започнат да се изграждат мостове. "ПП трябва да говорят по-политически, защото самите те вече са обвинени в корупция. Предизборната кампания трябва да е по-политическа, отколкото лична", коментира Тодорова. 

Целия разговор гледайте във видеото. 

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Редактор: Цветина Петкова